Bayilik Veren Kafeler Listesi

tarafından
859
Bayilik Veren Kafeler Listesi

Türkiye’de ciddi kar marjları tespit edilen sektörlerden biri olan cafe sektörü yatırımcıların dikkatini çekmeyi sürdürüyor. Birçok yatırımcı bilhassa kendi markasını kurarak sektöre giriş yapıyor. Fakat kendi bir markanız yoksa ve yinede bu sektöre girmek istiyorsanız, bayilik veren cafeler ile anlaşma yapmanız ve işe daha kolay bir şekilde devam edebilirsiniz. Bu cafeler hazır konseptleri ile farklı bu alanda ciddi reklam ve marka çalışmaları yapmaları sebebiyle isimlerini duyurmuş önemli müşteri potansiyeli barındırıyor.

Bayilik veren cafeler listesini inceleyecekseniz şayet sermaye ve dönüşüm seviyesi daha avantajlı olan firmalar ile iş yapmanızı öneriyoruz

Türkiyede cafe bayiliği veren firmalar;

Mado

Türkiye’nin en önemli cafe markaları arasında yer alan mado Mado da franchise sağlıyor. Şirket bu hususta bayilik alabileceğiniz en zor firmalar arasında gösteriliyor.

2023 yılı hedefi yurtiçinde 500 ve yurtdışında 500 şube açmak olan mado’da sizde yerinizi alabilirsiniz. 1992 yılında girdiği cafe sektöründe her sene büyümeyi ve cirosunu arttırmayı başaran Mado’nun bayilik için istediği net bir rakam yok, ancak bu husustaki aşağı yukarı yatırım bedelinin 500,000 TL ile 700,000 TL yakınlarında olduğunu belirtmekte yarar var. Şirketin franchise sistemine giriş yapabilmek amacıyla en mühim husus sektördeki tecrübe seviyenizdir.

Breadlı

Aslında Fast Food zinciri olmasına rağmen bir cafede aranan her şeye sahip olan Breadli de Türkiye’nin birçok ilinde cafe bayiliği vermeye başladı. Şirket, aşağı yukarı olarak yatırımcılardan 150 bin lira yatırım sermayesi istiyor. Breadli’den bayilik alabilmek istiyorsanız şayet en az 100 metrekare ve işlek bir alandaki dükkana sahip olmalı ya da kiralamalısınız.

Coffemania

2009 yılında bu sektöre giriş yapan ve bugün önemli cafe markaları arasında yer alan Coffemania, Türkiye ve yurtdışı olmak üzere 69 bayiye sahiptir. Sadece istanbulda 10+ bayilik bulunmakta. Coffemina bayilik ve franchise sistemi için işletmeyi sevindiren özel kar marjları fırsatları sunmaktadır.

Yıllık aşağı yukarı 1 milyon müşteri portföyü sahip olan Coffemania firması, franchise sistemlerine adım atmak isteyen yatırımcılar ile ilk basamakta 5+5 senelik sözleşme imzalamaktadır. Şirket yatırımcılardan aşağı yukarı 300 bin lira yatırım bütçesi istiyor.

London Cafe

Yaklaşık 2 yıl önce (2017) yılında cafe sektörüne hızlı bir adım atmayı başaran London Cafe bayilik sağlıyor. Şirketin franchise sistemine dahil olmak amacıyla en az 350 bin liralık bir yatırım bütçesine sahip olmanız gerekiyor. London Cafe’nin franchise giriş fiyatı ise 60,000TL+ KDV.

Kolay ve düşük maliyetleriyle kurulum alternatifleri göstermesine karşı, şirket fazlası vakit güçlü yatırımcılar ile iş gerçekleştirme istiyor. London Cafe, bayilik alabilmek isteyen yatırımcılara eğitim, reklam ve pazarlama husususnda destek sağlıyor. Hem de franchise sahiplerine Yer Seçimi ve Bölge Koruması amacıyla alternatifler de veriliyor. Firma, kazançtan yüzde 3 pay alabilmekta ve yatırımın geri dönüş zamanı için yaklaşık olarak 18 ila 24 ay aralığını işaret etmektedir.

Cezveden

Minimum 10 metrekare alanalarda kiosk cafe bayiliği alternatifi veren Cezveden’den bayilik alabilmek amacıyla en az 50 bin liralık yatırım sermayeniz olması gerekiyor. Kahve, sıcak ve soğuk içeceklerinin yanısıra çikolata mamülleri de yapan Cezveden uzun senelardır AVM’lerde fazlası alanda bulunuyor.

Cezveden’in bayilik müracaatının sonrasından birkaç gün içersinde şirket personeli yerinde araştırma gerçekleştirme amacıyla bölgenize gelmekte. Bayilik alındıktan sonra her ay 250 liralık yatırım fiyatı bulunuyor.

1453 Osmanlı

Minimum 300 metrekare alanlara cafe bayiliği alternatifi veren 1453 Osmanlı firması, aşağı yukarı olarak bayilik alabilmek isteyen yatırımcıların 600 bin liralık yatırım bütçesine sahip olması gerekliliğini belirtmekte. Şirket daha evvelce hazırlanan onlarca bayiliğe sahip olmasının dışında, yeni bayilik taleplerini çok sıkı sıkıya araştırmakte.

1453 Osmanlı’dan bayilik alabilmek amacıyla 30 bin dolar marka bedeli ve 30 bin lira da proje bedeli istiyor. Hem de her ay aldığınız cironun yüzde 5’i de masraf olarak alınmaktadır. Bu yönden şirketin çok avantajlı olmadığını belirtmek gerekir.

Bombty Dospresso

Bütün Türkiye’ye bayilik veren cafe zincirlerinden Bombty Dospresso, aşağı yukarı 250 bin liralık yatırım bedeline sahip yatırımcılar ile iş gerçekleştirme istiyor. Her sene aşağı yukarı 600 bin şahsa hayran kalınırcasına bir hizmet vermeye çalışan firma, bayilik ağını büyültmeye hedefiyle sektör tecrübesi tespit edilen yatırımcılara franchise vermeyi sürdürüyor.