İş Geliştirme Stratejisi

tarafından
1121
İş Geliştirme Stratejisi

İş geliştirme, girişimcilik faaliyetlerinden elde edilen karın büyümesini arttırmaya yönelik sistematik bir çalışmadır.

İşinizi bir üst seviyeye taşımanın en iyi yolu, zor zamanların üstesinden gelmek için doğru stratejiyi seçmek ve işin gerçek durumundan idealine bir köprü oluşturmaktır.

 Doğru İş Geliştirme Stratejisi Nasıl Seçilir

Belirli bir eylem sırası olmadan iş dünyasında hedeflere ulaşmak mümkün değildir:

Şirket potansiyelinin analizi, kaynaklarının değerlendirilmesi, güçlü ve zayıf yönlerin belirlenmesi.

Pazar araştırması ve muhtemel rakiplerin faaliyetlerinin değerlendirilmesi.

Gelişme stratejisi geliştirme.

Stratejinin aşamalı olarak uygulanması ve sürekli iyileştirilmesi.

Bir strateji geliştirmek için, stratejinin geliştirilmesine yardımcı olacak ve işletmenin tam bir analizini yapabilecek bir danışmanlık şirketine başvurabilirsiniz. Çoğu zaman, geliştirme yönetimi şirket yönetiminde yer alır.

 Anahtar İş Geliştirme Yöntemleri

Çeşitlendirme. Tek tip ürünlerin üretimine yatırım yapamazsınız. Çok çeşitli malların üretilip piyasaya arz edilmesi ya da çeşitli hizmetlerin sağlanması, şirketin bazı ürün ya da hizmet talebine olan talepte bir düşüşle ayakta kalmasını sağlayacaktır.

Hacim artışı. Ürün hacminde (sunulan hizmetler), ürün yelpazesinde ve satış noktalarında bir artış olmadan iş genişletmesi mümkün değildir.

Pazarlama stratejilerini kullanmak. Mal ve hizmetlerin tanıtımını yapmak için çeşitli yöntemler kullanmak gereklidir. Ticari büyüme ancak en modern ve gelişmiş pazarlama stratejilerinin geniş bir yelpazesini kullanıyorsanız mümkündür.

Gelir kapitalizasyonu. Biriken kar hava yastığı yaratacaktır. Bu fonlar her zaman borçlanma olmadan uygulanacak umut verici bir proje için kullanılabilir.

 Potansiyel müşterilerle çalışın. Potansiyel müşterilerin ihtiyaç ve alışkanlıklarını incelemek, hedef kitle için ilgi çekici olmaya devam edecek temel ihtiyaçlarını anlamamızı sağlar.

Dış kaynak. Yetkilerin bir kısmının diğer kuruluşlara devredilmesi daha fazla gelişme için zaman kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bazı alanlarda, davetli uzmanlar görevlerini normal çalışanlardan daha iyi yerine getirirler.

Şirket birleşmesi. Birkaç şirketin birleşmesi ve karşılıklı fayda sağlayan koşullar üzerindeki işbirliği, rekabetin azalmasına ve pazarda kendine güven duyan büyük bir şirketin oluşumuna yol açar.

Yatırım çekmek. Yatırımcı fonlarını çekmeden, gelecek vaat eden bir projeyi uygulamak veya yeni bir ürün hattının üretimine başlamak neredeyse imkansızdır.