Yıllardır internetten para kazanmak için kafa yordun. Borsaya, forexe yatırım yaptın. Reklam tıklama sitelerine girdin ancak bakiyen ödenmedi ya da anket doldurdun sonunda bu ankete uygun değilsin diyerek atıldın mı? Kısacası verdiğin emek ve harcadığın zamanın karşılığında ya para kazanamadın ya da kazancın sürekli olmadı ve artık umudunu kaybetmek üzereysen doğru yazıyı okuyorsun. Çünkü kaliteli makale oluşturma ve satma teknikleri ile internetten para kazanmak mümkün.

İnternetin artık hayatımızın bir parçası halinde olması tüm ürün ve hizmetlerin bu mecraya kaymasına sebep oldu. Bununla birlikte tüketici davranışları da önemli ölçüde değişti. Yıllar önce tüketiciler ürün veya hizmet satın almak için mağazaları dolaşır, en kaliteli ürünü en uygun fiyatla almak isterlerdi. Şimdi ise internetten istedikleri ürünü bulup, özeliklerini araştırıp, diğer ürünlerle karşılaştırarak tüketici şikayetlerine veya olumlu yorumlara anında ulaşabiliyor. İşte makale ihtiyacı tam da bu noktada doğuyor;

Kimler Makale Talep Eder;

Ürün veya hizmetlerini internet ortamında satmak isteyen bireysel veya kurumsal satıcılar ürünlerine ait kaliteli ve dikkat çekici içerikler talep ediyor. Bunu yapan profesyonel ajanslar olmasına rağmen fazla maliyet altına girmektense freelance bu işi yapabilecek yetenekli yazarlara daha uygun maliyetlerle yaptırabiliyorlar ve bu iş hacmi tahmin ettiğinizden de büyük.

Kaliteli Makale Oluşturma ve Satma Teknikleri

1. Yazdığınız makalenin her şeyden önce özgün olması gerekmektedir. Yani kopya içerik olmaması anlamını taşıyor. Elbette bilmediğiniz bir konu hakkında araştırma yapacak, makale okuyacaksınız ama aklınızda kalanları kendi özgün cümlelerinizle yazıya dökeceksiniz. Eğer kopya içerik yazarım kimse anlamaz diye düşünürseniz Google algortimaları bu konuda oldukça iyi. Sizi tespit ederek yazarlık kariyerinize son verebilir.

2. Anahtar kelimeler kullanın en az 2 tane olacak şekilde ve koyu puntolarla makaleniz içinde en az iki paragrafta geçecek bir planlama yapın bu Google algoritmalarının oldukça hoşuna gidecektir.

3. Okurun dikkatini çekecek etkileyici bir başlık kullanın.

4. İmla kurallarına uygun yazılar yazın.

5. Yazılarınız yaratıcı ve ilgi çekici olsun bunun için bolca blog inceleyerek, kitap okuyabilirsiniz.

6. Kelime hesabı yapıp, fazla para kazanacağım amacıyla, oldukça uzun anlamsız makaleler üretmeyin. Amacımız öncelikle bilgi verici, etkileyici ve seo uyumlu bir makale yazmak. Zaten kalitenizi ispatladıktan sonra alıcılar emeğinizin karşılığını verecektir.

Bu maddelere bağlı kalırsanız makale yazarlığı yaparak internetten para kazanmanın istikrarlı olarak mümkün olacağını göreceksiniz.

Satıcılara Nasıl Ulaşırım?

Satıcılara doğrudan ulaşmanız çoğu kez mümkün olmayacak. Öncelikli olarak alıcı ve satıcıyı bir araya getiren makale sitelerine üye olarak hazır makale yazıp burada satışa sunarak başlayın. Ayrıca internet gazetesi ve dergilerde ücretsiz yazılar yazarak hem kendinizi gösterin hem de pratik yapın. Bununla birlikte dikkatinizi çeken sitelere doğrudan mail atarak özgeçmişinizi ve referanslarınızı ileterek ücretli makale yazarlığı başvurusu yapabilirsiniz.

Hangi Konularda Makale Yazmalısınız?

Bir makale yazarı aslına bakarsanız küçük bir araştırma ile her konuda özgün makale üretebilir. Ancak gözlerime dayanarak söyleyebilirim ki; Sağlık, Ekonomi gibi konularda yazılan makaleler çok çabuk satılıyor. Bu konulara yönelmeniz size öncelikli olarak zaman tasarrufu sağlayabilir.

Makale Yazarlığından Ne Kadar Kazanırım?

Makale yazarlığı yaparak internetten para kazanmak isterken zaman ve emek hırsızı olan simsarların ağına düşmeyin öyle makale siteleri var ki size 2 makale konusu gönderip minimum kelime sayısı vererek genelde (250-300) 1,5 saate iş teslim etmenizi istiyor. Bunun içinde 1,5- 2 Tl gibi komik rakamlar ödemeyi teklif ediyor.

Genellikle 100 kelime üzerinden fiyatlandırılan makaleler için 1 TL’nin altında çalışmak emek hırsızlığına girer ki bunu hiçbir yazar kabul etmemelidir. Şu an güncel durum, 100 kelime 1,50-2.00 TL arasında değişmektedir. Sizde fiyat politikanızı buna göre belirleyebilirsiniz. Ayrıca yazınızın gücüne inanan profesyonel alıcılar bir makale için 50 TL dahi teklif edebilir ki bu işi yapan yazarlar ve teklif eden alıcılar mevcut.

Sonuç Olarak;İnternetten para kazanmak kolay gibi gözüken ancak ciddi bir zaman ve emek ayıracağınız ve bunu makale yazarlığı yaparak, sürekli ve istikrara dökebileceğiniz bir iş. Kaliteli makale oluşturma ve satma teknikleri ile internetten para kazanmak mümkün. Yukarıdaki adımları inceleyerek makale yazarlığı yapabilir ek kazanç elde edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here