Günümüzde hemen herkes aniden acil paraya ihtiyaç duyabilir ve bu ihtiyacını karşılamak için çeşitli yöntemlere başvurabilir. Başka birisinden borç para almak istemeyen bazı bireyler soluğu bankalarda alır. Ancak daha önceki kredilerinde yaptığı düzensizlikle kredi notunu düşürmüş ve kredi almasını engellemiştir. Çektiğiniz kredilerde veya kredi kartlarının ödemelerinde yaşadığınız aksilikler kredi notunuza eksi puan olarak yansır. Kredi notunuzun düşmesi ile birlikte zamanla pek çok bankadan kredi alamaz hale gelebilirsiniz. Ancak üzülmeyin çünkü kredi notu düşük olan bireylere kredi veren bankalar hala var.

Kredi Notu Düşükler Hangi Kredileri Alabilir ?

 Kredi notu düşük lan bireyler ihtiyaç kredisi alabilirler. Ancak taşıt ve konut kredisinde genelde çekilen miktarlar fazla olduğu için bu gibi kredileri almakta zorluk yaşayabilirsiniz.Bu gibi durumlarda kredi alabimek için bankalar sizden teminat veya ipotek talep edebilmektedir.

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?

Kredi notu düşük olana kredi veren bankalar, hiç de azımsanacak sayıda değildir. Ancak kredi notu düşük olana kredi veren bankalar genelde risk aldığı için belirli şartlar koyabilir veya yüksek faiz alabilir. Ancak bu gibi durumlar benim için sorun teşkil etmiyor diyenler kolaylıkla bu bankalardan kredilerini temin edebilirler.

Bankaların temel gelir kaynakları sattıkları kredilerdir. Bu nedenle banka olabildiğince çok fazla kredi satmak ister. Ancak kredi notunuzun düşük olması, veya banka ile ilgili herhangi bir şartı sağlamıyor oluşunuz kredi almanıze engel olabilir. Çoğu aman bu gibi şartlar bazı bankalar için çok da önemli değildir ve bu bankalar kredi notunuzun düşüklüğünü pek de umursamayabilir. Kredi notunuz kara listede olmadığı sürece hala kredi alabilme ihtimaliniz var demektir.

 Ziraat Bankası

Bir devlet bankası olan Ziraat bankası, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasındadır. Ziraat bankası üzerinden kredi almak için son 6 aydır sigorta priminizin ödenmesi, düzenli bir işte çalışıyor olmanız yeterlidir. Ancak alabileceğiniz kredi limiti sandığınız kadar çok olmayabilir. Limitleri öğrenmek için bankanın müşteri temsilcisini arayabilirsiniz.

Halkbank

Yine bir devlet bankası daha karşımızda. Halkbank’ta kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasındadır. Eğer bir işe sahip ve en az 12 aydır çalışıyorsanız Halkbank’tan belli limitler dahilinde kredinizi alabilirsiniz.

Denizbank

 Özel sermayeli bir banka olan Denizbank’ta kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasındadır. Denizbank kredi notunuzun düşüklüğüne karşı maaşınızı veya gelirinizin yüksek olamsını beklemektedir. Eğer geliriniz yüksek ise Denizbank’tan kredi notunuz düşük te olsa kredi alabilirsiniz.

Aktifbank

 Türkiye’de çokaz sayıda şubeye sahip olan Aktifbank’ta kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasındadır. Aktifbank hizmetlerini daha çok internet üzerinden yürütmektedir. Aktifbank üzerindenn hesap açmak için internet şubesine girebilir ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Hesabınız ortalama 15 gün içerisinde onaylanır ve kurye tarafından sözleşmeler adresinize kadar getirilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here