Cep telefonlarına yüklediğiniz programlardan para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Üstelik sıksık yaptığınız aktiviteler için bile para ödeyen programlar var. Oturduğunuz yerden veya bazı programlar ile günlük hayatta yürürken bile ek gelir elde etmek istiyorsanız, para kazandıran mobil uygulamalara göz atmanızı öneririz. Telefonunuzda ek kazanç elde etmek amacıyla 2019 senesi Türkiye’ de etkin durumda sarfedilen ve ödemeleri sıkıntısız yapan mobil programları sizler için hazırladık.

Telefonunuzda uygulama marketlerinden satın aldığınız programlara ne kadar para ödüyorsunuz? Peki uygulama marketlerinde bulunan bazı programlar ile para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Telefonunuz ile programlardan para kazanmak için market alışverişi gerçekleştirme, reklam izlemek, fotoğraf çekmek ve yeni insanlarla tanışmak gibi görevleri yerine getirmeniz gerekli

Android ve ios işletim sistemi için marketlerinde milyonlarca program yer alıyor. Bu programlardan bazılar oyun oynayarak para kazanma, bazıları geliştirme, bazıları sosyal medya amacıyla kullanılıyor. Fakat birtakım programlar var ki bunlardan para kazanmak olası. Evet, aslında para kazandıran mobil programlar var!

Anket doldurma programlarına kadar detaylı hususlarda olan bu uygulamalar yardımıyla boş zamanlarınızda para kazanabilirsiniz. Sizde para kazandıran mobil programlar ile cep telefonunuzda, tabletinizden ve Ipad’inizden para kazanabilirsiniz. Aşağıda açıkladığımız programların hiçbiri yüksek miktarlarda para kazandırmayı sağlamaz ama ek gelir elde etmek amacıyla süper bir fırsat.

Yalnız bu uygulamalar ile para kazanmaya başlamadan önce önemli bir husus var:  Sizden üyelik amacıyla ücret isteyen uygulamalara para kaptırmamanız gerek.

Para Kazandıran Uygulamalar Güvenli mi ?

Para kazandıran uygulamalar mantık olarak hemen hemen aynıdır, sizden görevleri yapmanızı ister, bu görevler arasında reklam izleme, oyun indirme, uygulama indirme olabileceği gibi bir anketin doldurulması biçiminde de olabiliyor. App Store’dan ve Google Play üstünden indirilebilen programların büyük bir bölümü itimat edilir programlar arasında görülüyor. Bu tür kaynaklardan indirilen programlar onaylanmış olup kullanıcının tüketimine sunulmaktadır. Hem de kullanıcının da göz önünde bulundurması gereken birtakım tedbirler var.

Para Kazandıran Uygulamalardan Kazanılan Para Nasıl Çekilir ?

Uygulamalardan kazandığınız paraları sanal ödeme sistemleri olan Paypal, Payoneer ya da Skrill gibi sitelerden ücretsiz açacağınız hesaplarınıza gönderirler. Uygulamalardan kazandığınız paraları, online ödeme platformlarına aktarıp, ondan sonra çekebilirsiniz.

2019 Güncel iOS ve Android tabanlı para kazandıran uygulamalar:

Money App

Money App en iyi para kazandıran programlar arasındadır. Ödemelerinizi PayPal üstünden hızlı bir şekilde yapan bu uygulama, size düzenli olarak görevler vermektedir. Bu görevler, diğer para kazandıran uygulamalardakiler aynı hemen hemen aynıdır, bunlar arasında anket doldurma, ürün inceleme, oyun oynama, reklam izleme gibi görevler vardır.

appKarma Rewards

Bu uygulama, son zamanlarda en tanınmış para kazandıran programlarından biridir. Bu program, başka pek çok program gibi, vazife yapma mantığıyla para kazandırmaktadır. appKarma’dan kazandığınız parayı detaylı platformlarda kullanabileceğiniz bir hediye çeki olarak alabiliyorsunuz. Bu platformlar arasında dünyanın en büyük firmaları arasındaki Amazon ve  Google Play, Xbox gibi platformlar yer alıyor. Google Play’de milyonlarca şahıs doğrulusunda indirilen program, 4.7’lik puanıyla da dikkatleri çekiyor.

Google Opinion Rewards (Google Ödüllü Anketler)

Google Ödüllü Anketler fikirlerinizi paylaşarak para kazanabileceğiniz bir platformdur. Telefonunuza bu programlamayı indirerek size verilen detaylı konulardaki anketleri doldurarak saniyeler içerisinde para kazanma olanağı yakalayabilirsiniz.

Sistem’de biriken parayı Paypal üstünden çekebileceğiniz gibi, Google Play kredisi olarak da kullanabilmeniz mümkün.

Lucky Day – Win Real Money

Lucky Day, oyunu para yatırmadan çekilişlere katılabileceğiniz bir talih oyunudur.  Google Play’de milyonlarca şahıs doğrulusunda indirilen bu program 4.5 puanıyla da itimat vermektedir.

CashApp

CashApp, size verilen kolay vazifeleri yerine getirerek para kazanabileceğiniz gerektiğince kaliteli bir mobil programdır. Verilen görevler arasında, anket doldurma, ürün ve hizmetler ile alakalı görüş bildirme, uygulama indirme vs görevler vardır.

Uygulamadan kazandığınız paraları Paypal aracılığı ile çekebilirsiniz. Bununla birlikte farklı platformlarda kullanabileceğiniz hediye çeki olarak da kullanabilirsiniz.

Make Money

Make Money, de tıpkı CashApp gibi detaylı vazifeler karşılığında gerçek para kazandıran uygulamalar arasında yer almaktadır.

Uygulamayı indirdikten sonra video izleme, program indirme ve anket doldurma gibi görevleri yerine getirmeniz gerekiyor. Make Money’den kazandığınız gelirleri Paypal ile alabilirsiniz.

Oyna Kazan – Canlı Bilgi Yarışması

Onedio doğrultusunda tasarlanan bu program, gerçek bireylerin katıldığı bir bilgi yarışmasıdır.

Hadi Bilgi Yarışması

Haftanın her günü, farklı sunucular ile büyük ödüllerin pay edildiği yarışmaya Türkiye’nin her yerinden binlerce şahıs katılmaktadır. Yarışmaya göre 6-10-12 soru sorulduğu yarışmada, bazen son 1 kişi kalana kadar da soru soruluyor. Yarışmanın ödülü bütün soruları doğru olarak yanıtlayan şahıslar arasında paylaştırılmaktadır.

Cash for Apps

APPKarma’ya benzeyen Cash for Apps’ta belirtmiş olduğu uygulamaları telefonunuza indirerek para kazanmanıza olanak sağlıyor.

Sweatcoin

Sweatcoin, bir spor programıdır. Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra, telefonunda bulunan GPS ile adımlarınızı sayar ve attığınız her 1000 adım için 0.95 oranı Sweatcoin verir. Uygulamadan kazandığınız bu coinlerle detaylı spor malzemeleri satın alabilir ya da program vasıtasıyla hayır kurumlarına bağışlayabilirsiniz.

Whaff Rewards

Whaff Rewards, para kazandıran pek çok mobil uygulama gibi hemen hemen aynı görevleri veren bir uygulamadır. Görevler genelde oyun indirme ile alakalı olabiliyor. Kimi vakit yalnızca bu oyunları indirerek görevi tamamlayabileceğiniz gibi, kimi vakit da detaylı oyunlarda belirli civarlara gelerek görevi tamamlayabilirsiniz.

Foap

Kim fotoğraf çekerek para kazanmak istemez ki? Instagram gibi bir yapıya sahip olan programın amacı, insanların çektiği fotoğrafları satarak ek gelir sağlamasıdır. Dünya üstünde ortalama 3-4 milyon kişi bu program yardımıyla her gün binlerce fotoğraf çekiyor ve bu görseller marka ve reklam ajansları doğrulusunda satın alınıyor. Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra yapmanız gereken, bir hesap açmak ve çektiğiniz fotoğrafları etiket ekleyerek paylaşmaktır.

Swagbucks

Swagbuck da iPoll benzeri bir anket doldurarak para kazanma uygulamasıdır. Bu uygulamada da, benzeri uygulamalar gibi size verilen görevleri yerine getirmeniz lazım. Üstelik Swagbucks’un uygulamasında verilen bazı görevler arasında, video izleme, oyun indirme gibi görevlerde vardır.

SlideJoy

Bu uygulama sadece anroid tabanlı cihazlarda çalışmaktadır. Uygulamayı kullanan kişilerin ekran kilitlerini açmaları amacıyla para ödüyor. Uygulamayı indirip kurduktan sonra, ekran kilidinizi her açtığınızda, ekranda detaylı haberler ve reklamlarla karşılaşıyorsunuz. Bu bildirimleri sola kaydırarak okuyabilir, sağa kaydırarak es geçebilirsiniz. Kullanıcılarına gerektiğince değişik bir şekilde para kazanma olanağı yayınlayan bu program ilaveten detaylı anketlerle de kazancı artırma olanağı olanağı tanımakta.

Toluna

Toluna, başka pek çok para kazandıran program gibi, bir pazar tetkik programıdır. İlgili programı kullananlara pek çok anket gönderilmektedir. Uygulamayı kullananlar, kendilerine gönderilen bu anketleri doldurarak para kazanarak ek gelir elde etmiş olurlar. Hem iOS hemde Android telefonlara yüklenebilen bu uygulamada kazanılan miktarlar, Paypal üstünden ödenmektedir.

iPoll

iPoll uygulaması, tespit ettiği konularda uygulamayı kullananlardan görüş alarak onlara para kazanma imkanı sunar. Hem iOS hemde Android telefonlara yüklenebilen bu uygulamada ‘Anket Doldurarak Para Kazanma’ mantığı ile kullanıcılara para kazandırmaktadır.

Dolap

Dolap, kullanmadığınız kıyafetleriniz satabileceğiniz kullanımı gayet kolay android ve ios tabanlı ve bir okadar güvenilir bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanarak, evininizde kullanmadığınız elbiselerinizden para kazanabilir ve  böylelikle ek gelir elde edebilirsiniz. Ek olarak, toptan aldığınız ürünleri veya sıfır ürünleri de bir butik mağazası gibi satabilirsiniz.

Letgo

Letgo, ikinci el ürünleri satıldığı büyük bir uygulamadır. Bu uygulama ile kullanmadığınız her türlü eşyayı kolayca satabilirsiniz. Evinizdeki kitaptan, kullanmadığınız kalem silgiye kadar her şeyi satarak ek gelir elde etme olanağı yakalayabilirsiniz. Eğer giyim üzerine satış yapacaksanız, dolap uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Userfeel

Userfeel, kullanıcıların detaylı internet sitelerinde dolaşmasını ve bu siteler ile alakalı yorumlarını toplayan bir platformdur. Uygulamayı telefonunuza yükleyerek para kazanmak için, öncelikli olarak Userfeel ekibi hesabınızı onaylaması gerekiyor

Field Agent

Field Agent, saklı müşteri mantığıyla çalışan bir para kazandırma programıdır. Uygulama kullanıcılarına detaylı vazifeler sunarak onlara para kazanma olanağı sunmaktadır. Bu vazifeler arasında, detaylı mağazalardan alış veriş yapmak, bu mağazada, detaylı konularda gözlemler yapmak, dilenen mamüllerin fotoğrafını çekmek gibi vazifeler bulunmaktadır.

Artiway

Artiway Mobil Uygulaması İnternet üzerinden alış veriş gerçekleştirmekten keyif alanların kesinlikle kullanması gereken bir uygulamadır. Artiway, yapacağınız bütün alış verişlerden para kazanmanızı sağlayan Türkçe programdır. Neredeyse bütün e-ticaret siteleri ile anlaşması olan Artiway programını indirip ve alış veriş yaparken kullanabilirsiniz. Yaptığınız her alış veriş ardından bonus olarak hesabınızda para birikmeye başlasın.

App Trailers

App Trailers programı para kazandıran mobil programlar arasında tanınmış bir sistem. Puan toplama usulü ile çalışır. Uygulama bünyesinde tespit edilen müzik, oyun, film fragmanları vb. tanıtım videolarını izleyerek ve reklamlara tıklayarak puan kazanabilirsiniz. Ardından bu puanları paraya dönüştürerek paypal hesabınıza alabilirsiniz.

Clashot

Clashot mobil programı ile akıllı cep telefonunuzla sanat, şehir, yemek ve daha çoğunu fotoğraflayın ve bunları satışa vererek ödeme alın. Kullanıcıların Clashot’ta bir hesap açmaları, tam bir açıklama ve bir model sürümüyle bir fotoğraf paylaşmaları ve satışa başlamak amacıyla süratli bir doğruluğunu sağlama sürecini tamamlamaları gerekir.

Ibotta

Ibotta mobil programı ile para kazanmak çok kolay. İnternetten alışveriş yapmadan önce kolay vazifeleri tamamlayarak nakit ödüller kazanmak amacıyla Ibotta’ programına gidin. Bir mağazada alışveriş yaptıktan sonra ürün barkodlarınızı taratın ve satın alma prosedürünün doğrulanmasını sağlamak amacıyla makbuzunuzun bir fotoğrafını gönderin.

Money Machine

Uygulama indirerek ve video izleyerek para kazanmanızı sağlayan bir platform.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here